PRZEWODNICY

Przewodnik Beskidzki, Sudecki, Tatrzański, Miejski, Pilot wycieczek, Instruktor narciarski,

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wycieczki - Dolnośląskie

Wycieczki po Dolnym ŚląskuWycieczka 0004 - Wrocław w jeden dzień

Spotkanie z przewodnikiem, który na początek zaprosi grupę do gigantycznej rotundy Panoramy Racławickiej na wizytę z reliktem dziewiętnastowiecznej kultury masowej, jakim jest wielkie malowidło (15x114m), powstałe w zaledwie dziewięć miesięcy, upamiętniające setną rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej i zwycięską bitwę stoczoną 4 kwietnia 1794 pod Racławicami, jedyne dzieło tego rodzaju w Polsce.

W dalszej części programu, przewidziany jest spacer po najstarszej, zabytkowej dzielnicy Wrocławia, z zespołem najpiękniejszej w Europie architektury sakralnej mieszczącym się na Ostrowie Tumskim.

Spacer po wrocławskim rynku- jednym z największych placów w tej części Europy, gdzie mieści się najwspanialszy historyczny ratusz Środkowej Europy. W programie także Starówka okalająca Rynek.

Następnie Wielka Wyspa, gdzie odwiedzimy:

Ogród Japoński - wybudowany w związku z Wystawą Światową w 1913 roku. Ogród jest jedną z najciekawszych atrakcji wyspy. Można w nim spotkać 26 gatunków drzew występujących tylko w Japonii oraz 28 gatunków drzew rosnących na terenie Azji Wschodniej.

Hala Stulecia w Parku Szczytnickim - wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wybudowana w latach 1911-1913, zaprojektowana przez Maksa która   na owe czasy stanowiła szczyt osiągnięć budowlanych. Jest to doskonałe centrum wystawowe, miejsce odbywania się kongresów, zjazdów, konferencji, widowisk sportowych, targów, imprez plenerowych a także dużych imprez o znaczeniu międzynarodowym.

A na końcu pokaz Fontanny multimedialnej

Więcej…
 

Wycieczka 0001 - okolice Wrocławia

Wycieczka : Wrocław- Przerzeczyn Zdrój –Henrykóww- Ząbkowice Śl.– Kamieniec Ząbkowicki- Ząbkowice Śl. – Żelowice - Wrocław

PRZERZECZYN - ZDRÓJ

 

Wieś uzdrowiskowa (niem. Bad Dirsdorf)- w powiecie dzierżoniowskim, w gminie Niemcza, licząca ok. 700 mieszkańców. Pierwsza wzmianka o Przerzeczynie pochodzi z 1264 r. - ówczesna nazwa miejscowości brzmiała Przyrzyce, a od XIV w. - zaczęto używać nazwy Bad Dirsdorf .

W 1802 r. we wsi odkryto dwa cenne źródła mineralne (siarczkowe i żelaziste), co spowodowało powstanie i rozwój uzdrowiska.

Uzdrowisko

Dla uzdrowiska Przerzeczyn-Zdrój określono następujące profile lecznicze: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne i choroby neurologiczne.

Na obszarze uzdrowiska znajdują się 3 źródła wody leczniczej, które mogą być wykorzystywane do leczenia. Należą do nich ujęcia:

- Odwiert nr II – woda swoista (słabo zmineralizowana) 0,043%, radonowa, która zawiera siarkowodór, zasoby eksploatacyjne – 2,27 m³/h,

- Odwiert nr VIII – woda swoista (słabo zmineralizowana) 0,055%, radonowa, aktualnie nie eksploatowany, zasoby eksploatacyjne – 2,4 m³/h,

- Odwiert nr IX – woda swoista (słabo zmineralizowana) 0,048%, radonowa, zasoby eksploatacyjne 3,0 m³/h[3].

Właściwości lecznicze klimatu uzdrowiska zostały potwierdzone w 2009 r. badaniami PAN.

Uzdrowisko ma 4 sanatoria uzdrowiskowe („Akacja", „Buk", „Cis", „Forsycja"), przychodnię uzdrowiskową oraz zakład przyrodoleczniczy w sanatorium „Akacja". Ponadto w uzdrowisku znajduje się park zdrojowy o powierzchni 3 ha, basen rehabilitacyjny i ścieżki zdrowia.

Obecnie jest to najmniejsze, działające uzdrowisko w Polsce - posiada 4 obiekty sanatoryjne ze 170 miejscami łóżkowymi oraz niewielki park zdrojowy z klubokawiarnią i biblioteką dla kuracjuszy.

Więcej…
 


Przewodnicy