PRZEWODNICY

Przewodnik Beskidzki, Sudecki, Tatrzański, Miejski, Pilot wycieczek, Instruktor narciarski,

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wycieczka 0003 - Słodki Poznań

SŁODKI POZNAŃ

Spotkanie z przewodnikiem na schodach ratusza lub w miejscu ustalonym z przewodnikiem.
Stary Rynek: fasada renesansowego Ratusza, Fontanna: Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna, Domki Budniczych, Pręgierz, Pomnik Bamberki, Waga Miejska, Odwach, Pałac Działyńskich, pomnik Św. Jana Nepomucena, Pałac Górków, Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce, rzeźba Koziołków na Placu Kolegiackim.


Udział w zajęciach produkcji lizaków. Każdy uczestnik bierze udział w pokazie produkcyjnym połączonym z warsztatami. Przez cały czas pracownik objaśnia proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów (wyłącznie barwniki naturalne, bez glutenu), aż do momentu pakowania gotowych produktów. W trakcie można spróbować swoich sił w roli cukiernika i wykonać własnego lizaka
C.d. zwiedzania Poznania: Wzgórze Przemysła: pomnik 15 Pułku Ułanów, Zamek Królewski, Kościół Franciszkanów z obrazem Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania.
Przerwa na degustację specjału poznańskiego – Rogali Świętomarcińskich – w jednej z restauracji w obrębie Starego Miasta.
Plac Wolności: dawny hotel Bazar, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Narodowe, Arkadia.
Udział w warsztatach produkcji lizaków – 15zł od osoby. Degustacja miejscowego specjału Rogali Świętomarcińskich + kawa/herbata – 15zł od osoby.
Czas trwania wycieczki – około 4 godzin.
Koszt usługi przewodnickiej w j. polskim – 170zł.


Wycieczkę można zamawiać:
Justyna Ciupa
+48 609 605 115

 

Przewodnicy